Odzyskiwanie danych z pamięci flash – pendrive

Odzyskiwanie danych z pendrivePamięć flash – z uwagi na wielość zalet – znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie. Najczęściej występuje pod postacią kart pamięci flash (SD, microSD, SDHC, itp.), urządzeń typu pendrive, dysków SSD. Pamięć we wszystkich tych urządzeniach narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia, co może wiązać się z utratą zapisanych tam danych.

Utrata danych z pendriva bądź innych form pamięci flash może być spowodowana m.in.:

Odzysk plików z pamięci flash uszkodzonych fizycznie czy elektronicznie nie jest łatwy, aczkolwiek możliwy. Trudność wynika przede wszystkim ze specyfiki tego rodzaju pamięci. Warto bowiem wiedzieć, że wszystkie dane zapisywane są na kościach pamięci flash. By odzysk danych z pamięci typu pendrive podłączanych przez USB czy innych pamięci flash był możliwy, często konieczne jest wylutowanie kości pamięci, a następnie przeniesienie zapisanych informacji za pomocą specjalnego programatora. Jednak to konieczność składania fragmentów danych z każdej kości pochłania znaczną część czasu. A to dlatego, że informacje nie zapisują się kolejno z każdej kości, zaś podział pliku zależny jest od wielkości bloku.

Pamiętaj, że sukces odzysku wszystkich danych zależny jest m.in. od przyczyn uszkodzenia pamięci, a także Twojej szybkiej reakcji. Jeśli urządzenie z jakiegoś powodu odmówiło posłuszeństwa, nie próbuj samodzielnie rozwiązać problemu. Może to bowiem skutkować nadpisaniem plików, co znacznie utrudni lub całkowicie uniemożliwi odzysk zapisanych informacji. Tylko specjalistyczny sprzęt oraz umiejętności pozwalają na odtworzenie danych – także w najtrudniejszych przypadkach.

Postaw więc na profesjonalizm, umiejętności oraz doświadczenie reprezentowane przez specjalistów z naszej firmy. Przekaż nam posiadaną przez Ciebie pamięć flash, a my pomożemy Ci odzyskać wszystkie cenne informacje. Jednocześnie gwarantujemy pełną poufność w zakresie odzysku danych.