Trwałe niszczenie danych, zdjęć i dokumentów

Niszczenie danychBezpieczeństwo danych, szczególnie w odniesieniu do instytucji oraz przedsiębiorstw, ma ogromne znaczenie. Odnalezienie poufnych informacji pozwala bowiem na dotarcie do danych, stanowiących tajemnicą danej firmy. Nierzadko są to informacje dotyczące planów marketingowych, danych finansowych, danych klientów oraz wielu innych wewnętrznych poufnych dokumentów. To, że z komputera zniknął jakiś plik, wcale nie oznacza, że został usunięty na zawsze. Użycie opcji „delete”, nawet w przypadku bezpośredniego usunięcia z dysku (z pominięciem kosza), nie usuwa plików trwale – mimo że nie są widoczne dla użytkownika. Również kasowanie czy niszczenie danych poprzez formatowanie z poziomu komputera nie jest gwarancją, że dane zostały usunięte trwale. W efekcie takie działania niosą zawsze ryzyko przechwycenia poufnych informacji, stanowiących tajemnicę konkretnej firmy.

Jeśli więc zachodzi konieczność bezpiecznego – trwałego niszczenia danych (zdjęć, dokumentów oraz innych ważnych plików) bez niszczenia nośnika, warto zgłosić się do specjalistów w tej dziedzinie. Szczególnie w przypadku, gdy firma pozbywa się sprzętu komputerowego.

Chcesz mieć pewność, że wszelkie dane – zdjęcia, dokumenty, itp. zostały bezpowrotnie zniszczone? Skorzystaj z usług profesjonalistów. Firma AGAM to gwarancja rzetelności i poufności. W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i skuteczne metody kasowania danych. Bazujemy na specjalistycznym oprogramowaniu, dzięki któremu możliwe jest wielocykliczne i po-sektorowe zapisywanie nowych danych na nośniku, co prowadzi do nadpisania pozostawionych informacji. W ten sposób nie jest możliwe odtworzenie poprzednio zapisanych danych, zaś nośnik – ponieważ nie ulega uszkodzeniu – gotowy jest do pracy.

Oferujemy także sprzętowe usuwanie danych z dysków twardych oraz innych nośników magnetycznych impulsem elektromagnetycznym. Nośnik magnetyczny po takim zabiegu nie nadaje się do dalszej pracy.

Każde zlecenie wyceniane jest indywidualne. Dlatego, jeśli chcesz poznać koszt usługi, skontaktuj się z nami już teraz. Decydując się na nasze usługi możesz mieć pewność, że wszystkie cenne i poufne informacje zostaną usunięte i nie będą możliwe do odczytania.