Odzyskiwanie danych z komputerów Mac (Apple)

Odzyskiwanie danych z komputerów MAC - APPLEUtrata ważnych danych z komputera może się zdarzyć każdemu z nas, niezależnie od tego, jakiego systemu operacyjnego, czy też typu sprzętu używamy. Jeśli chodzi o sprzęt firmy Apple, to zarówno uszkodzenia logiczne, jak i mechaniczne, czy też związane ze strefą serwisową należą do najczęstszych problemów z dyskami. A jak sobie z nimi radzić? Wszystko zależy od typu problemu.

Najprostsze do usunięcia są problemy logiczne. Mamy z nimi do czynienia w momencie, gdy dysk jest fizycznie wykrywany w systemie, ale nie widzimy plików, czy też system operacyjny nie startuje, ale słyszymy jego pracę. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być specjalistyczne oprogramowanie dedykowane dla systemu Mac OS. Istnieje szansa, że programy poradzą sobie z przypadkowo usuniętymi zdjęciami i dokumentami oraz przy problemach ze spójnością danych. Należy też pamiętać, że samodzielna próba przywrócenia danych może być karkołomna i zakończyć się fiaskiem. Dlatego więc, gdy dane są ważne, warto pomyśleć o skontaktowaniu się ze specjalistami w tej dziedzinie.

Jeśli uszkodzona została elektronika czy też mechanika dysku w Mac – na przykład po zalaniu piwem, kawą, herbatą, czy też innym płynem, sytuacja może być bardziej skomplikowana. Odzyskiwanie danych utraconych po zalaniu najprawdopodobniej wymagać będzie konsultacji z profesjonalistami. Jeśli jednak chcemy sami zaradzić coś na zalanie komputera Mac, to przede wszystkim musimy jak najszybciej odciąć zasilanie i, jeśli to Macbook, wyjąć baterię, by zapobiec zwarciu. Potem można próbować otworzyć pokrywę komputera i przemyć wnętrze wodą destylowaną, a następnie wyczyścić i wysuszyć wszystkie części. Samodzielne działanie jednak jest dość ryzykowne i zdecydowanie lepiej powierzyć je fachowcom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, który zapewni przywrócenie sprawności dyskowi i innym elementom.

Nie ryzykuj samodzielnej naprawy – możesz utracić dane z dysku bezpowrotnie. Skorzystaj z naszej oferty i zadzwoń do nas jeśli nie wiesz co robić po zalaniu komputera Mac. Pomożemy Ci, niezależnie od typu uszkodzenia, do jakiego doszło odzyskać ważne informacje plik po pliku.