Procedura odzyskiwania danych z nośników

Uszkodzenia nośników – czy to mechaniczne, logiczne, termiczne, strefy serwisowej czy elektroniczne – wiążą się z ryzykiem utraty zapisanych na nich informacji. By nie ryzykować ich bezpowrotną utratą, wszelkie tego typu problemy z dyskiem czy innymi nośnikami danych, powinny być rozwiązywane przez specjalistów z tego zakresu. Ich wiedza oraz doświadczenie poprzez odpowiednią analizę pozwalają zwiększyć prawdopodobieństwo przywrócenia danych.

Jeśli Twoim problemem jest uszkodzenie dysku, na którym znajdowało się wiele cennych informacji – dokumentów, zdjęć, prezentacji – zgłoś się do profesjonalistów z firmy AGAM. Posiadane przez nich doświadczenie oraz profesjonalne podejście do każdego przypadku to gwarancja wysokiego standardu usług.

Procedura odzyskiwania danych z danego nośnika (dysku, karty pamięci, pendrive’a, płyty CD/DVD, macierzy RAID) rozpoczyna się w momencie jego dostarczenia do siedziby firmy. Dostarczenie nośnika / dysku zwykle następuje po zgłoszeniu telefonicznym. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, a my poinstruujemy Cię co robić dalej. Ekspertyza rozpoczyna się po otrzymaniu nośnika w wybranym przez Ciebie trybie (standardowy, przyspieszony, ekspresowy). Rzetelnie przedstawione przez Ciebie okoliczności utraty danych oraz określenie, które dane do odzyskania są najważniejsze, zdecydowanie zwiększa szybkość wykonania diagnozy. Następnym krokiem będzie wycena. Dowiesz się, z jakimi kosztami będzie wiązać się odzyskanie danych z nośnika. Otrzymasz drogą mailową listę plików możliwych do odtworzenia wraz z wyceną. Każdy przypadek wyceniany jest indywidualnie. Zależy  to od stopnia trudności (najłatwiej jest odzyskać dane z powodu uszkodzeń logicznych, dlatego tego rodzaju prace są zwykle najtańsze). Jeśli zaakceptujesz przedstawioną wycenę odtworzenia danych, wówczas specjaliści przystąpią do prac związanych z odtworzeniem danych zapisanych Twoim na nośniku. Po zakończeniu procedury naprawy czy procesu odzyskiwania następuje przekazanie danych klientowi. Przechowywanie danych następuje jeszcze przez okres 14 dni od ich przekazana. Po ich upływie wszelkie dane związane z Twoim zleceniem są trwale usuwane z nośników laboratorium.

Korzystając z usług firmy AGAM możesz mieć pewność poufności Twoich danych. Nie musisz obawiać się, że ważne dla Ciebie dokumenty dotrą do osób niepowołanych. Dlatego już teraz skontaktuj się z nami i rozpocznij proces odzyskiwania danych z Twojego nośnika z firmą AGAM.