Odzyskiwanie danych z telefonów i kart SIM

Odzyskiwanie danych z telefonów i kart SIMZdarzają się sytuacje, kiedy dane zapisane na kartach SIM w komórkach bądź bezpośrednio na telefonach ulegają utracie. Może dojść do tego z różnych powodów – zarówno uszkodzeń mechanicznych, jak i logicznych, zresetowania ustawień telefonu, itp. Oznacza to, że utratę ważnych kontaktów, istotnych wiadomości SMS, zdjęć z telefonu, filmików czy plików muzycznych. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym cenne informacje można odzyskać.

Odzyskiwanie danych z telefonów i kart SIM nie jest procesem łatwym. Sukces zależy bowiem przede wszystkim od rodzaju uszkodzenia, sposobu postępowania z uszkodzonym telefonem lub kartą SIM, czasu dostarczenia uszkodzonej karty lub telefonu, a przede wszystkim od samego modelu komórki. Nie wszystkie urządzenia są wspierane przez narzędzia do odzyskiwania danych.

Z telefonów komórkowych oraz kart SIM można odzyskać m.in. takie dane jak:

• wiadomości SMS i MMS,
  • pliki graficzne i wideo,
  • pliki muzyczne,
  • dokumenty,
  • wiadomości e-mail,
  • informacje o połączeniach przychodzących / wychodzących,
  • notatki, notatki głosowe,
  • książkę telefoniczną.

Obecnie odzyskujemy dane z telefonów i smartfonów wiodących producentów m.in. Nokia, LG, Samsung, Sony,  iPhone, i urządzeń z systemem Android (telefony, tablety) i nie tylko. Są to m.in. : zdjęcia, filmy, kontakty (książka adresowa).  Zapoznaj się z cenami odzyskiwania danych.

UWAGA! Nie odzyskujemy wiadomości SMS !!!

W przypadku chęci odzyskania danych z karty SIM niezbędne jest posiadanie kodu i PIN (jeśli karta była nim zabezpieczona) lub PUK. Zapisanych informacji nie będzie można odzyskać, jeśli karta została złamana bądź doszło do jej pęknięcia.

Jeśli doszło do utraty danych z telefonu lub karty SIM, należy bezwzględnie wyłączyć aparat i nie uruchamiać go ponownie. Wszelkie takie próby mogą bowiem zwiększyć ryzyko całkowitej utraty danych. A to dlatego, że w przypadku telefonów komórkowych – podobnie jak w przypadku dysków twardych i kart pamięci flash – dochodzi do nadpisania danych. Dlatego tak ważne jest zaprzestanie korzystania z telefonu, do czasu kontaktu ze specjalistą.

Jeżeli z jakichś powodów utraciłeś dane z karty SIM bądź telefon komórkowy odmówił posłuszeństwa, skorzystaj z naszej oferty i zapoznaj się z cenami odzyskiwania danych. Zdaj się na profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie. Specjaliści z firmy AGAM zrobią wszystko, by cenne dla Ciebie informacje zostały przywrócone. Jednocześnie gwarantujemy całkowite bezpieczeństwo oraz poufność powierzanych nam informacji.

Pobierz formularz zlecenia diagnozy telefonu na tej stronie.

UWAGA ! Od 01-03-2014 nie odzyskujemy już danych z kart SIM